19. 6. 2021 Slunovratový kakaový rituál na Kněží hoře a ohňová ceremonie (od 14 h)

16.06.2021

Slunovratem začíná nejteplejší část roku a v přírodě také doba největší hojnosti a plnosti. Začíná čas radosti a letní pohody. Síly letního slunovratu lze využít i pro léčení. Toto období je spojeno s vodou a voda je spojená s emocemi, a proto je vhodná doba na práci s nimi.

Země začíná vydávat své dary, především ve formě léčivých bylin, rostliny jsou v tomto období nejsilnější. Se slunovratem je kromě živlu voda spojen i živel oheň, a prototo se posvátné ohně pálí i v tomto období.

Společně připravíme na Kněží hoře oltář, vítající vodu, slunce a hojnost. Vezměte tedy s sebou na oltář cokoliv, co symbolizuje energii vody slunce a honosti. Rovněž zapálíme slunovratovou svíci spojenou s energií bohyně Živy, která nám pomůže manifestovat naše přání.

Kakaový rituál podpoří proces rozpuštění emocí, které zabraňují tomu, aby naše energie a radost mohli volně proudit. Cestou na Kněží horu se zastavíme u studánky Holubí oko, která nám požehná zdraví a hojnosti. Studánku ozdobíme květinami a vyjádříme poděkování elementu vody.

Na závěr společně zapálíme posvátný oheň a naladíme se na přicházející léto. Jako poděkování a podporu hojnosti ozdobíme věnec bylinami a květinami, do kterých vložíme nejen poděkování ale i naše přáníčka. Obdarujeme drobnými krystaly i Zemi za sílu, kterou nás vede životem.

Slunovratová oslava vám přinese radost v srdci a klid v duši. Rituální svíce Živa Vás bude provázet celým obřadem a nakonec si ji každý odnese s sebou.

Společně se setkáme v Lesní oáze ve 14 h

Teší se na vás

Radimila a Marek

příspěvek lesní oáze 500 Kč