KAKAOVÉ CEREMONIE

 

Během kakaových ceremonií spolupracuji s posvátnými kakaovými boby odrůdy Criollo které pocházejí z farmy v Alta Verapaz v Guatemale. Obnovitelem pěstování, bez pesticidů je farmář Dalileo Cacao. Guatemalské kakao pochází z permakulturní farmy pohoří Sierra de las Minas v Alta Vapez. Farma se specializuje na pěstování a zpracování rituálního kakaa. Kakaovníky rostou ve stínu guatemalské džungle a půda je obhospodařováná na principech permakultury. Kakao je zpracováváno podle tradičních způsobů přímo na farmě.

Vlastními slovy farmáře Laurenta (Dalileo Cacao): "Nezachraňujeme jen esenci kakaa, pro nápoje, výrobu čokolády nebo pro ceremenie, ale dáváme také zpátky Zemi. Čím víc kakaa můžeme vyprodukovat a sdílet, tím víc může růst náš rozmanitý biodiverzní les."

Při kakaových ceremoniích se spojíme s medicínou kakaa, které je podáváno, bez cukru a bez laktózy. Spojením kakaa s bylinkami a vhodným kořením vzniká silná medicína. Takto vzniká kakaový elixír nejvyšší kvality, který nás podpoří v napojení  se na naše srdce.

Kakao je nejenom lahodná medicína, ale zároveň působí velmi mocně na naše energetická centra, která přirozeně, jemně a nenásilně otevírá a harmonizuje.

Při obřadech pracujeme se záměrem a transformujeme, co už nám neslouží a co nám blokuje vnitřní sílu. Kakao miluje uvolňující meditaci, provázenou rytmickým a pravidelným zvukem bubnu, který pomáhá lépe všechno odevzdávat a pustit.

Kakao je posvátné a zároveň mi přináší potěšení. S kakaem zacházím se stejnou pečí , obezřetností a záměrem jaký je dáván půdě a krajině, která obklopuje kakaovníky. S laskavým přístupem se při obřadech propojuji se stromem kakaovníku, s jeho silou a paletou vůní a chutí.


Druhy obřadního kakaa

Ceremonial, jehož původ sahá až do doby Mayů a je ho celková chuť je velmi vydatná a plná síly kakaovníku.

Ancestral, vyniká silnou chutí a lahodností.

Ritual, má nezaměnitelné aroma a lehkost pro každodenní práci v srdci.

RAW, má nejjemnější  strukturu, která zůstává tajemstvím a učí nás naslouchat jemnému cítění.