18. 6. 2022 "Putování za přírodní spiritualitou" - Oslava Slunovratu na Kněží hoře s kakaovým obřadem a silovými předměty

07.05.2022

Srdečně Vás zveme na oslavu Slunovratu ve společnosti kakaa na posvátném místě - Kněží hoře. Vrámci cyklu Putování za přírodní spiritualitou se v čase magického letního slunovratu společně vydáme na dalekou cestu. První setkání otevřeme kouřem předků - "mlhou druidů", který nás přenese do tajů přírodní spirituality.

Smyslem návratu k přírodní spiritualitě je propojení příbuzných prvků všech tradic přičemž získáme úplný obraz světa. Můžeme tomu říkat třeba šamanská komologie či staré světové vědění. Věříme, že k tomuto starověkému vědění postupně dospějeme. Právě v dnešní době takové vědění potřebujeme,

V posvátných slunovratových energiích se propojíme s osobními předměty síly (buben, palička, chřestidlo, amulety, kameny apod.), mezi kterými nesmí chybět ochranný medicinský váček, který si na prastarém místě našich předků vyrobíme.

Medicínský váček je důležitý rituální předmět, který slouží pro ochranu osobních silových předmětů zpravidla sbíraných na posvátných místech. Váček sám o sobě je v pravém slova smyslu posvátný předmět, proto jeho výrobě budeme věnovat stejnou pozornost, jako předmětům které v něm budete nosit. Všechny předměty, vložené do váčku mohou dohromady představovat vašeho jedinečného ducha a ztělesňovat tak mocný symbol vaší cesty. Váček vytvoříme na našem prvním setkání, aby mohl spolu s vámi po těchto cestách putovat.

Celý den budeme oslavovat, tančit a bubnovat na Kněží hoře. Cestou zpět do Lesní oázy se zastavíme v Bílém lomu, kde můžete začít hledat první předmět do nově vytvořeného osobního váčku. Po návratu do Oázy společně zapálíme očistný oheň a posdílíme zážitky z celého dne.

Vezměte si s sebou dle potřeby: buben, chřestidlo, amulety, kameny či krystaly a dary posvátném místu, kde budeme přebývat (květiny, bylinky, tabák aj.)

Na výrobu medicinského váčku si vezměte s sebou prosím ostré nůžky, ostatní materiál na výrobu váčku bude zajištěn. Případně si s sebou můžete přinést drobné předměty na ozdobu váčku (korálky nebo další ozdoby) Také můžete přinést na společný přírodní oltář hojnosti drobné občerstvení (ovoce, oříšky, čokoláda a pod.)

Společně se setkáme v 10:00 v Lesní oáze na osadě Kondor, adresa zde. Poté se společně vydáme na nedaleké posvátné místo - Kněží horu, kde začně naše putování...

Příspěvěk Lesní oáze za celodenní setkání je 1150 Kč/os

Setkání je vhodné pro děti od 6 let - příspěvek na tvoření/materiál je 350 Kč

Potvrďte prosím svoji účast na emailu radimila@lesnioaza.cz nebo na tel.: +420 776 349 977


Těšíme se na společnou oslavu Slunovartu