17. 12. 2022 Ohnivá slunovratová kakaová ceremonie (od 15h)

04.12.2022

Společně se sejdeme v čase probouzející se zimy a symbolického vrcholu temnoty, ve chvíli smrti a zrození nového slunce - návratu světla mezi nás. Zimní slunovrat je vrcholem ročního cyklu smrti a znovuzrození. Slunce se vydává na novou pouť směrem k delším dnům a novému období růstu a obnovy. Slunce nám tím připomíná, že stará cesta musí vždy zemřít, aby mohla začít nová.

Srdečně Vás zveme na oslavu zimního slunovratu. U obřadně připraveného ohně přivítáme společně všechny živly, kterým poděkujeme za uplynulý rok. Vezměte proto s sebou drobný dar jako poděkování živlům. V tento den vzpomeneme na duchy lesa i předků a ozdobíme strom, pro který může každý přínést dar. Budeme oslavovat zpěvem i tancem za doprovodu bubínků, bubnů, didgeridoo a dalších hudebních nástrojů. Rádi přivítáme hudební nástroje, které přijedou společně s Vámi.

Po poděkování živlům a předkům bude pokračovat kakaová ceremonie. Ceremeonie proběhne v srdci Lesní oázy, v teple a při světle krbu. V tento předslunovratový den nám může kakao přinést poselství pro naši novou cestu.

Závěrem slunovratové oslavy ochutnáme dary země.

K oslavě zimního slunovratu se sejdeme v Lesní oáze v 15h, adresa zde.

Příspěvek Lesní oáze 750 Kč

Pro přihlášení použijte email radimila@lesnioaza.cz nebo sms na +420 776 349 977

Těšíme se na Vás