27. 8. - 28. 8. 2022   Šamanskou stezkou do Vlčí rokle

02.04.2022

Srdečně zveme na společné putování pradávným místem Posázaví - Vlčí roklí. Vydáme se na cestu překrásným územím plným přírodních i duchovních míst a zastavení. Putováním nás provede aztécký náčelník a šaman Xolotl Martinez a místní šamanka Kakaová Radimila. Putování šamanskou stezkou doprovodí posvátná medicína kakaa, která bude, spolu s bylinkami a vhodným kořením naším dalším průvodcem, se kterým se vydáme společně za přírodní spiritualitou Vlčí rokle i duchovní moudrostí středoamerického a evropského šamanismu. Více o kakaové ceremonii se můžete dočíst zde.

Smyslem putování je propojení příbuzných prvků všech prastarých tradic a vědění. Můžeme tomu říkat třeba šamanská kosmologie či staré světové vědění. Věříme, že k tomuto starověkému vědění postupně dospějeme. Právě v dnešní době takové vědění potřebujeme.

Na meditativní cestě se postupně propojíme se všemi živly a jako poděkování zažehneme posvátný oheň a s bylinnými vykuřovadly se propojíme s jinými světy. Provoníme místo i svoji duši nejen mexickým kopálem, ale i místní borovicovou/jedlovou pryskyřicí a posvátnými bylinkami Keltů.

Na místě u ohně a společného vyprávění si podle zájmu vytvoříme osobní silový předmět - ochranný medicínský váček, z předem připravené jelení kůže, která byla tomuto účelu obřadně posvěcena na ceremonii Letního Slunovratu. Obeznámiíme se též s runovým obřadem Keltů a můžeme si vyvěštit z ručně vyrobených run z posvátné břízy.

Naše putování zahájíme společným setkáním v Lesní oáze (Pohorka, osada Kondor) v sobotu 28.8.2022 a vydáme se přes magickou Kněží horu, Panskou skálu až do úžasné a tajemné přírodní rezervace Vlčí rokle.

Bližší informace o časech a další podrobnosti zveřejníme v nejbližší době.

"Všichni jsme dětmi přírody, proto je důležité chovat se k Matce Zemi - přírodě s vděčností, úctou a láskou."

Součástí putování bude malý obřad poděkování a vděčnosti místu a Matce Zemi posvátným kouřem.

Putováním nás provede aztécký náčelník a šaman Xolotl Martinez a Kakaová Radimila.

Těšíme se na Vás.

www.manos.cz