27. 8. - 28. 8. 2022   Šamanskou stezkou do Vlčí rokle

02.04.2022

Srdečně zveme na společné putování pradávným místem Posázaví - Vlčí roklí. Vydáme se na cestu překrásným územím plným přírodních i duchovních míst a zastavení. Smyslem putování je propojení příbuzných prvků všech prastarých tradic a vědění. Můžeme tomu říkat třeba šamanská kosmologie či staré světové vědění.

Na meditativní cestě se postupně propojíme se všemi živly a jako poděkování zažehneme posvátný oheň a s bylinnými vykuřovadly se propojíme s jinými světy. Provoníme místo i svoji duši nejen mexickým kopálem, ale i místní borovicovou/jedlovou pryskyřicí a posvátnými bylinkami Keltů.
Putování šamanskou stezkou doprovodí posvátná medicína kakaa, která bude, spolu s bylinkami a vhodným kořením naším dalším průvodcem, se kterým se vydáme společně za přírodní spiritualitou Vlčí rokle i duchovní moudrostí středoamerického a evropského kontinentu. Více o kakaové ceremonii se můžete dočíst zde.
Na místě u ohně a společného vyprávění si podle zájmu vytvoříme osobní silový předmět - ochranný medicínský váček, z předem připravené jelení kůže, která byla tomuto účelu obřadně posvěcena na ceremonii Letního Slunovratu. Obeznámíme se též s runovým obřadem Keltů a můžeme si vyvěštit z ručně vyrobených run z posvátné břízy.
Naše putování zahájíme společným setkáním v Lesní oáze (Pohorka, osada Kondor) v sobotu 27.8.2022 a vydáme se přes magickou Kněží horu, Panskou skálu až do úžasné a tajemné přírodní rezervace Vlčí rokle. Přespíme na místě v obklopení čisté energie přírody a druhý den se vydáme na cestu zpátky do Lesní oázy.

Setkáním provede Xolotl Martinez (aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů) a Kakaová Radimila (průvodkyně rituálem s posvátným kakaem, tvořitelka Lesní oázy uprostřed Čech)


Těšíme se na Vás.

www.manos.cz